Novinky

26.7.2019

Vážení zákazníci,

tak jako každý rok, tak i letos zavírám svojí dílnu od 31.7. do 15.9.

Přeji vám krásné léto

Jiří Richtr5.4.2019

Vážení zákazníci,

jsem velice potěšen, že Váš zájem o mé ručně dělané šperky je neustále větší.

Aktuálně Vás musím ale upozornit, že mám již úplně plno až do konce měsíce listopadu 2019 a nejsem schopen přijmout již žádnou objednávku s dokončením do 15.12.2019

Děkuji Vám za Vaši přízeň

Jiří Richtr4.1.2019

Vážení zákazníci,

velice si Vás vážím a jsem velice rád, že stále více zákazníků preferuje ruční tvorbu originálních a kvalitních šperků.

Díky Vaší důvěře mám větší množství objednávek nežli v předchozích letech a proto z tohoto důvodu jsem nucen až do odvolání pozastavit veškerý příjem zlatnických oprav.

U šperků zakoupených u mě se tato skutečnost samozřejmě netýká a zároveň i nadále zůstává možnost případného servisu a renovace Vámi zakoupených šperků v mé zlatnické dílně.

Děkuji Vám za pochopení21.12.201819.12.2018

Vážení zákazníci,

poslední den, kdy mě můžete navštívit v mém obchodě je tento pátek 21.12.2018
V novém roce 2019 se na Vás budu těšit od pátku 4.1.2019

Rád bych Vám všem poděkoval za Vaši přízeň a důvěru v mojí ruční řemeslnou tvorbu.
Přeji Vám vánoční svátky prožité v klidu a pohodě s těmi, které máte nejraději a do nového roku přeji Všem pevné zdraví a vše, co Vás bude činit šťastnými.

Jiří Richtr7.12.2018

Vážení zákazníci,

dnes jsem pro Vás přichystal novou vánoční kolekci šperků

inspirovaných mojí návštěvou Florencie.

Pokud máte rádi kvalitní ručně dělané originální šperky, přijďte se podívat

 5.10.2018

Vážení zákazníci,

od 15.10.2018 do 22.10.2018 bude zavřeno.

Odjíždím pro inspiraci na Vánoční kolekci, kterou představím v prosinci

Jiří Richtr16.7.2018

Vážení zákazníci,

tak jako každý rok, tak i letos zavírám svojí dílnu od 30.7. do 1.9.

V září se na Vás budu těšit

Jiří Richtr19.3.2018

Vážení zákazníci,

od 20.3.2018 do 6.4.2018 bude zavřeno.

Velice Vám děkuji za pochopení

Jiří Richtr22.12.201727.2.2016

Vážení zákazníci,
tento rok bude pro mě rokem velkých změn. První a zásadní změna je, že od 1.3.2016 bude otevřeno pouze v pondělí a v pátek. Otevírací doba zůstává stejná. V pondělí a v pátek dopoledne od 8.00 - 12.00 a odpoledne od 13.00 - 17.00. V úterý, středu a ve čtvrtek bude ZAVŘENO. Toto rozhodnutí pro mě nebylo vůbec jednoduché, ale myslím především na Vás a pro to, pokud chci pro Vás připravovat nové krásné šperky a konečně rozšířit sortiment vlastních šperků na prodejně, tak na jejich výrobu potřebuji především čas. Pevně věřím, že díky úpravě pracovní doby získám potřebný čas na výrobu nových kolekcí šperků, kterými Vám, alespoň, jak tajně doufám, udělám větší radost, než kdybych měl otevřeno i ve středu, ale nové šperky bych nestíhal vyrábět.
Rád bych Vás také touto cestou požádal, zda můžete tuto zprávu - o změně pracovní doby, říci Vašim přátelům a známým.
Velice Vám všem děkuji
Jiří Richtr27.7.2015

Jak správně pečovat o šperky
Je potřeba si hlavně uvědomit, že i když používám na výrobu šperků slitinu zlata té nejvyšší kvality, jedná se o velice měkký kov, který se rychle poškrábe.


Odložte svůj šperk při sportu a fyzické práci.
Šperky sundávejte, když se chytáte dělat hrubší manuální práce nebo pracovat s chemikáliemi, například čisticími prostředky na bázi chlóru (Savo apod.). Chlór způsobuje černání stříbra a ani zlato se jeho vlivu nemusí vždy ubránit.
Kovové mince, klíče a jiné tvrdé předměty v dlani mohou způsobit spoustu drobných rýh na povrchu prstýnku.
Drahé kovy a drahé kameny nemají rády barvy na vlasy či parfém, kosmetika může zanechat na špercích povlak, který se špatně odstraňuje.
Na noc své šperky odložte. Každý by měl mít svoje místo v samostatné krabičce vyložené textilem (třeba v té, v níž jste šperk zakoupili) či v sáčku ve šperkovnici.
1x ročně nechte u svého klenotníka provést kompletní servis údržby svého šperku.
 3.6.2015

Vážení zákazníci,
velice Vám všem děkuji za Váš zájem o mé šperky, který neustále roste. Za to Vám děkuji. Velice si toho vážím.
Vzhledem k tomu, že pracuji na špercích pouze já osobně, tak mohu přijmout jen velice malé množství objednávek. Dnešním dnem 3.6.2015 musím bohužel oznámit, že mám úplně plno až do 1.9.2015 a nejsem schopný přijmout žádnou další zakázku s vydáním do tohoto termínu.
Pevně věřím, že mi zachováte přízeň. Budu se snažit překvapit novou kolekcí šperků vlastního designu a výroby v říjnu letošního roku.
Děkuji Vám za pochopení
Jiří Richtr23.12.2014

Vážení zákazníci,

rád bych Vám poděkoval za Vaši důvěru v mojí práci. Velice si vážím toho, že stále více z Vás upřednostňuje poctivě, a hlavně s láskou ke zlatnickému a klenotnickému řemeslu, dělané šperky z mé dílny.
Jen díky Vám můžu dělat práci, která mě žene neustále kupředu, ať už v oblasti osobní kreativity, tak i pořizováním nejnovější technologie, bez které to prostě nejde.
Přeji Vám všem, krásné a hlavně ve zdraví prožité vánoční svátky.
Do nového roku 2015 Vám přeji hodně lásky a štěstí, protože ten kdo má lásku, ten není nikdy sám a ten kdo je šťastný, ten má opravdu vše, po čem touží.

Jirka22.9.2013

Vážení zákazníci,
rád bych Vám představil novou koncepci šperků. Tyto šperky jsem se rozhodl vyrábět z toho důvodu, že spousta žen by chtěla luxusní šperky, které jsou bohužel pro většinu z nich ve zlatě s diamanty finančně jen těžko dostupné. Proto jsem začal vyrábět luxusní šperky v rhodiovaném stříbře. Tyto šperky si ale nezadají se svými podstatně dražšími modely ze zlata. Šperky jsou vyráběny naprosto stejnými výrobními procesy jako zlaté šperky. Každý šperk je vyráběn po kusech, nejedná se o sériovou výrobu.
Do každého šperku jsou zasazovány ty nejkvalitnější syntetické kameny a kubické zirkony s brusy excellence, které zaručují nádherný odraz světla. Všechny kameny jsou zasazovány pod mikroskopem, což zaručuje kvalitní držení kamenu v lůžku.
Šperky jsou galvanicky pokoveny velmi silnou vrstvou rhodia (3 x silnější, než je u šperků běžné). Tím se, co možná nejvíce, zpomalí proces oxidace na povrchu šperku.
Tyto šperky není vhodné nosit na domácí běžné práce, zároveň se ale nemusíte obávat vypadnutí kamínku při mytí rukou či sprchování.
Doufám, že Vás můj nápad s výrobou takto kvalitně zpracovaných šperků v rhodiovaném stříbře nadchne stejně jako mě jejich výroba.